• Kancelaria Radcy Prawnego Anna Schelski

Zakres usług

Kancelaria świadczy profesjonalne usługi prawne dla przedsiębiorców oraz osób fizycznych. Obsługa Kancelarii prowadzona jest w następujących obszarach prawnych:

Prawo spadkowe

Kancelaria prowadzi kompleksowo wszelkiego rodzaju sprawy spadkowe. Doradzamy w sprawach przyjęcia, odrzucenia spadku, jak i skutecznie regulujemy sytuację spadkobierców. Nadto reprezentujemy Klientów we wszelkich postępowaniach spadkowych, w tym o zachowek oraz dział spadku.

Polsko-niemieckie prawo spadkowe

Kancelaria doradza także w sprawach spadkowych z niemieckim elementem transgranicznym. W szczególności doradzamy jak odrzucić spadek po spadkodawcy zamieszkałym na terenie Niemiec.

Prawo cywilne

Kancelaria prowadzi sprawy o odszkodowania oraz zadośćuczynienia, opiniuje wszelkiego rodzaju umowy cywilnoprawne, jak i reprezentuje Klientów w postępowaniach sądowych.

Windykacja wierzytelności

Poprzez dobrą współpracę z Kancelarią Komorniczą skutecznie odzyskujemy należności naszych Klientów.

Prawo pracy

Kancelaria pomaga pracownikom w odzyskiwaniu ich należności w postaci min. wynagrodzeń za pracę, premii regulaminowych oraz odpraw. W sporach pracowniczych reprezentujemy także pracodawców, jak i pomagamy im w analizie oraz rozwiązywaniu bieżących problemów kadrowych.

Obsługa firm

Kancelaria doradza przedsiębiorcom w bieżących sprawach związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą, przygotowuje projekty umów oraz zajmuje się obsługą korporacyjną, w tym wszelkimi zmianami w rejestrze przedsiębiorców oraz w Rejestrze Beneficjentów Rzeczywistych.

Kancelaria Radcy Prawnego Anna Schelski

Kancelaria specjalizuje się w prawie spadkowym, ze szczególnym uwzględnieniem transgranicznych, polsko-niemieckich spraw spadkowych. Ponadto Kancelaria zajmuje się bieżącą obsługą przedsiębiorców, doradzając im min. z zakresu prawa spółek handlowych oraz obsługą osób fizycznych z zakresu prawa cywilnego oraz prawa pracy. Ponad 10-letnie doświadczenie w zawodzie procentuje biegłością w kompleksowym rozwiązywaniu spraw oraz zadowoleniem Klientów.

Blog

Czy wydziedziczony zawsze jest pozbawiony prawa do zachowku?

Czy wydziedziczony zawsze jest pozbawiony prawa do zachowku?

Stosunki rodzinne nie zawsze układają się poprawnie. Nierzadko dochodzi do sytuacji, gdy dzieci zaniedbują swoich rodziców, co może mieć konsekwencje w zakresie dziedziczenia. Spadkodawca może bowiem, sporządzając testament i powołując do spadku konkretną osobę, dokonać wydziedziczenia swoich zstępnych w myśl na art. 1008 pkt 3) kc tj. zarzucając im uporczywe niedopełnianie obowiązków rodzinnych. Wydziedziczenie powoduje, iż co do zasady wydziedziczony nie będzie mógł się ubiegać o wypłatę zachowku od spadkobiercy powołanego testamentem.

Czytaj więcej
Gdy spadkodawca mieszkający w Niemczech zostawia nieruchomość w Polsce…

Gdy spadkodawca mieszkający w Niemczech zostawia nieruchomość w Polsce…

Skutkiem migracji ludności z Górnego Śląska do Republiki Federalnej Niemiec, mającej miejsce od 1970 do 1989 roku, jest mnogość spraw transgranicznych. Nierzadko zdarza się, iż spadkodawca zmarły w Niemczach pozostawił w Polsce nieruchomość. Powyższe może być także skutkiem oddziedziczenia tej nieruchomości po rodzicach. Celem uregulowania stanu prawnego nieruchomości i jej ewentualnej sprzedaży niezbędnym jest przeprowadzenie sprawy spadkowej po zmarłym na terenie Niemiec spadkodawcy.
 

Czytaj więcej

Masz pytania?

Skontaktuj się

Opinie naszych klientów

Dodaj nową opinię Zobacz wszystkie opinie