• Kancelaria Radcy Prawnego Anna Schelski

Zakres usług

Kancelaria świadczy profesjonalne usługi prawne dla przedsiębiorców oraz osób fizycznych. Obsługa Kancelarii prowadzona jest w następujących obszarach prawnych:

Prawo spadkowe

Kancelaria prowadzi kompleksowo wszelkiego rodzaju sprawy spadkowe. Doradzamy w sprawach przyjęcia, odrzucenia spadku, jak i skutecznie regulujemy sytuację spadkobierców. Nadto reprezentujemy Klientów we wszelkich postępowaniach spadkowych, w tym o zachowek oraz dział spadku.

Polsko-niemieckie prawo spadkowe

Kancelaria doradza także w sprawach spadkowych z niemieckim elementem transgranicznym. W szczególności doradzamy jak odrzucić spadek po spadkodawcy zamieszkałym na terenie Niemiec.

Prawo cywilne

Kancelaria prowadzi sprawy o odszkodowania oraz zadośćuczynienia, opiniuje wszelkiego rodzaju umowy cywilnoprawne, jak i reprezentuje Klientów w postępowaniach sądowych.

Windykacja wierzytelności

Poprzez dobrą współpracę z Kancelarią Komorniczą skutecznie odzyskujemy należności naszych Klientów.

Prawo pracy

Kancelaria pomaga pracownikom w odzyskiwaniu ich należności w postaci min. wynagrodzeń za pracę, premii regulaminowych oraz odpraw. W sporach pracowniczych reprezentujemy także pracodawców, jak i pomagamy im w analizie oraz rozwiązywaniu bieżących problemów kadrowych.

Obsługa firm

Kancelaria doradza przedsiębiorcom w bieżących sprawach związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą, przygotowuje projekty umów oraz zajmuje się obsługą korporacyjną, w tym wszelkimi zmianami w rejestrze przedsiębiorców oraz w Rejestrze Beneficjentów Rzeczywistych.

Kancelaria Radcy Prawnego Anna Schelski

Kancelaria specjalizuje się w prawie spadkowym, ze szczególnym uwzględnieniem transgranicznych, polsko-niemieckich spraw spadkowych. Ponadto Kancelaria zajmuje się bieżącą obsługą przedsiębiorców, doradzając im min. z zakresu prawa spółek handlowych oraz obsługą osób fizycznych z zakresu prawa cywilnego oraz prawa pracy. Ponad 10-letnie doświadczenie w zawodzie procentuje biegłością w kompleksowym rozwiązywaniu spraw oraz zadowoleniem Klientów.

Blog

Gdy spadkodawca mieszkający w Niemczech zostawia nieruchomość w Polsce…

Gdy spadkodawca mieszkający w Niemczech zostawia nieruchomość w Polsce…

Skutkiem migracji ludności z Górnego Śląska do Republiki Federalnej Niemiec, mającej miejsce od 1970 do 1989 roku, jest mnogość spraw transgranicznych. Nierzadko zdarza się, iż spadkodawca zmarły w Niemczach pozostawił w Polsce nieruchomość. Powyższe może być także skutkiem oddziedziczenia tej nieruchomości po rodzicach. Celem uregulowania stanu prawnego nieruchomości i jej ewentualnej sprzedaży niezbędnym jest przeprowadzenie sprawy spadkowej po zmarłym na terenie Niemiec spadkodawcy.
 

Czytaj więcej
Odrzucenie spadku po spadkodawcy zamieszkującym w Niemczech (Erbausschlagung)

Odrzucenie spadku po spadkodawcy zamieszkującym w Niemczech (Erbausschlagung)

Życie potrafi nas zaskakiwać. Tak było w przypadku jednej z moich Klientek, który odnalazła w swojej skrzynce pocztowej korespondencję z sądu niemieckiego, zawierającą informację o śmierci jej dziadka, z którym nie utrzymywała kontaktu oraz o znalezieniu się kręgu jego potencjalnych spadkobierców ustawowych.

Czytaj więcej

Masz pytania?

Skontaktuj się

Opinie naszych klientów

Dodaj nową opinię Zobacz wszystkie opinie