• Kancelaria Radcy Prawnego Anna Schelski
Kancelaria Radcy Prawnego Anna Schelski

Polsko-niemieckie prawo spadkowe

Polsko-niemieckie prawo spadkowe

Kancelaria specjalizuje się przede wszystkim w sprawach spadkowych z niemieckim elementem transgranicznym, w szczególności tych niezbędnych do uregulowania stanu prawnego nieruchomości, położonych w Polsce, celem ich sprzedaży. 

Należy pamiętać, iż jeśli którykolwiek z właścicieli wpisanych do księgi wieczystej danej nieruchomości nie żyje, nie jest możliwym jej sprzedaż bez wcześniejszego uregulowania spraw spadkowych. Sytuacja komplikuje się dodatkowo, gdy którykolwiek z właścicieli nieruchomości przed śmiercią zamieszkiwał na terenie Niemiec.
Kancelaria zajmuje się powierzoną sprawą spadkową w pełni kompleksowo, poczynając od pozyskania odpowiednich dokumentów (także z niemieckich organów sądowych bądź urzędów), poprzez uzyskanie stwierdzenia nabycia spadku, rozliczenie z podatkiem od spadków i darowizn, kończąc na uczestnictwie w procesie sprzedaży, także w charakterze pełnomocnika sprzedających.

Obsługa w sprawach transgranicznych odbywa się dwujęzycznie, a tym samym nie jest potrzebne żadne uprzednie tłumaczenie przedkładanych do analizy dokumentów.

W zakresie spraw transgranicznych Kancelaria doradza także w kwestii odrzucenia spadku po spadkodawcy zamieszkałym na terenie Niemiec.

Masz pytania? Skontaktuj się